Hajnövekedés, gyógyulás FUE hajbeültetés után

A Sikos Klinikán végzett FUE hajbeültetés -hajátültetés után gyors regenerációra számíthat. Hajbeültetés utáni kezelés

Gyors gyógyulás hajbeültetés után! Egy héten -10 napon belül általában csaknem teljesen nyomtalanul gyógyul a fejbőr FUE hajbeültetés után. A műtétet követően egy héttel kontroll vizsgálatra kérjük vissza pácienseinket lehetőleg személyesen, akadályoztatás esetén fényképeket kérünk. Természetesen bármikor fordulhatnak hozzánk a gyógyulási időszakban.

Ambuláns műtét, kevés kellemetlenség
A hajátültetés (hajbeültetés után) műtét után a páciens kis pihenőt követően hazamehet, azaz a beavatkozás ambulánsan hajtható végre. A hajátültetés után, hajbeültetés után fájdalom érdemben nincs, az adóhelyen kevés feszülés érzés maradhat, viszkető érzés lehetsége, ezek a jelenségek folyamatosan csökkennek, majd néhány nap alatt megszűnnek. Ettől egyéni érzékenység alapján eltérések lehetnek intenzitásban és időtartamban. Kisebb fejfájás, fájdalomérzés még egy ideig jelentkezhet, amely fájdalomcsillapítóval kezelhető, majd az érézkenység elmúlik. Igen ritkán hőemelkedés jelentkezhet, mely spontán megszűnik.

Pörkök
A beültetett graftok körüli pörkök (var, varasodás) alakulnak ki, melyek a megfelelő fejápolás mellett kb. 4-7 nap múlva maguktól leesnek. Ennél lényegesen tovább nem szabad a pörköket megtartani, mert akadályozhatják a graftok gyógyulását. Ezért szükséges a megfelelő fejápolás. Kontroll vizsgálatunk célja, hogy a fejbőr gyógyulását ellenőrizzük, szükség esetén kiegészitő tanácsokkal lássuk el pácienseinket.

Bőrpír
A fejbőrön bőrpír látható esetleg 2-3 hétig, fokozatosan csökkenő mértékben. Érzékeny fejbőr esetén a bőrpír elhúzódóbban is jelen lehet akár 6-10 hétig is. A jelenség a normál fejbőr regeneráció következtében jelentkezik

Fejmosás:
Hajbeültetés után (hajátültetés műtét befejeztével) egyszerű fejvédőt, műtős sapkát helyezünk fel, melyet másnap el lehet távolítani és fejápolást, langyos vízzel fejmosást kell végezni. 5-6 napig csak ezt a fejmosást javasoljuk, ezután már ujjakkal lehet finoman tisztítani a fejbőrt és segíteni a pörkök leválását. 5 nap után már nem lehet sem dörzsöléssel, sem más módon a beültetett graftokat kihúzni. Egy héttel a hajbeültetés után már lehetséges normál samponnal fejet mosni. Erről részletes tájékoztatást adunk a beavatkozás után szóban és írásban is.

Sapka viselés
Sapkát, fejfedőt az első naptól fogva lehetséges viselni, csak kötött sapkát nem javasolunk az első héten.

Sportolás, izzadás
Sportolás akár egy hét után is már lehetséges, izzadás nem okoz gondot. Fejelés ( foci közben), fejenállás kb 2 hónapig nem javasolt.

Napozás
Napozás lehetséges, csak az első három hónapban az intenzív napsugárzást hosszabb ideig kerülni kell, de sapkában lehet napra menni. Szoláriumba lehet menni, de az első három hónapban a fejet ki kell hagyni.

Duzzanat
A homlokon, esetleg felső szemhéjra, arcra terjedően esetleg kismértékű duzzanat, ödéma alakulhat ki amely amely hajbeültetés műtét után 7-10 napon belül rendeződik. Ritka esetben a duzzanat igen kismértékben tovább is jelen lehet, alkalmanként utólagos kezelést igényelhet. Amennyiben a duzzanat jelentkezik, ez a stársasági megjelenésben átmeneti korlátozást jelenthet.

Közvetlen műtét után, egy hetesen és két hónap múltán
Ezeken a képeken megfigyelhető 3012 grafttal történt FUE hajbeültetés után a beültetést követően közvetlenül, egy hetesen és 2 hónaposan készült állapot.
Látható hogy 2 hónaposan még nincs érdemi hajnövekedés, annál inkább 10 hónaposan.
Adóhely FUE hajbeültetés előtt

Adóhely FUE hajbeültetés előtt

Adóhely FUE hajbeültetés után 2 héttel

Adóhely FUE hajbeültetés után 2 héttel

Adóhely FUE hajbeültetés után 6.5 hónappal

Adóhely FUE hajbeültetés után 6.5 hónappal

FUE hajbeültetés után 2 héttel látható a befogadóhely és az adóhely

Ugyanez a páciens hajbeültetés előtt és hajbeültetés után, kinőtt hajjal, illetve az adóhely kinőtt hajjal.

Természetes eredmény
Az eredmény teljesen természetes, sem az adó sem a befogadóhelyen nincsenek látható nyomai a hajbeültetésnek!

Hajnövekedés
Az átültetésre kerülő hajszálak sörteszerű hosszúságúak, (1-2 mm), műtét után általában néhány hétig növekednek, utána kihullnak-kihullhatnak. Tehát a beültetett haj kihullik (nem feltétlenül az összes), de ez természetes folyamat, és nincs jelentősége a műtéti eredmény szempontjából. A hajhagymák a bőrben maradva regenerálódnak és kb. három hónap után indul meg az új hajszál termelése, amely majd a pótlást adja. Innentől fogva havi kb. 1 cm-t nő és minden tulajdonságában megfelel az eredeti helyén nőttnek Ennek megfelelően kb. 8-10 hónap múlva már 4-6 cm hosszú lehet az új hajzat. Ezt ugyanúgy lehet mosni, festeni, vágni egyaránt, mint az eredetit. Természetesen a végső eredmény szempontjából kiemelkedő jelentősége van az alkalmazott technikának, illetve annak precíz, aprólékos és gyakorlott szakemberek által történő végrehajtásának!

Hegek nem látszódnak
A kicsiny és éles sebszélek gyógyulása szinte észrevehetetlen, így kb. 7-10 nappal FUE hajátültetés után már szinte semmilyen nyoma sincs a műtétnek. 
A hajbeültetés utánái elváltozások zavaróak lehet átmenetileg, de biztosan nyomtalanul elmúlnak minden esetben. FUE hajbeültetés után a gyógyulási idő igen rövid. Az adóhelyen a kinövő haj eltakarja a pontszerű hegeket. Ezek a hegek továbbiakban sokat zsugorodnak és gyakorlatilag nem láthatóak még rövid hajban sem.

2 héttel a beavatkozás után már minden szokásos tevékenység, aktivitás űzhető. Lehet sportolni (izzadás nem probléma, csak a fejelés nem ajánlott) úszni, szaunázni. Napra lehet menni, csak intenzív hosszú napozás nem ajánlott 3 hónapig, addig sapkát érdemes viselni. Hajbeültetés után sapka, kalap viselete más másnap lehetséges.
Repülőút, autóval utazás közvetlenül műtét után már tervezhető ( 1-2 nappal hajbeültetés után)

Hajbeültetés után ritka a szövődmény, és az is enyhe fokú általában. A szükséges kezelésekről pácienseinket egyedileg tájékoztatjuk szükség esetén.

A fejbőrén látható sebek, pattanásos elváltozások (folliculitis) a műtét utáni 1-3 hónapban ritkán előforduló, de normális jelenségnek számítanak érzékenyebb fejbőrben. A helyi gyulladásos elváltozást a hajszálak növekedése okozza. Kezelése: alkoholos vagy más dezinficiáló hatású törléssel rátörölni, és a váladékot kinyomni. Ezek az elváltozások pár napon belül leszáradnak, elmúlnak maguktól. Külső kezelésnél erythromycin tartalmú bedörzsölő szer (pl. Aknemycin) javasolható napi kétszeri használattal. Ameddig a haj át nem töri teljesen a fejbőrt, előfordulhat újabbak jelentkezése, de a a haj növekedését ez a jelenség nem befolyásolja, ettől még teljes lesz a hajnövekedés!