Hajbeültetés technika: Befogadó terület, befogadó nyílások elkészítése

Az adóhelyről kinyert graftokat (hajtüsző,egység hajhagyma) ültetjük be a befogadóhelyen a hajhiányos, kopasz fejbőrbe. Ennek első lépése a befogadó nyílások elkészítése, mely a hajátültetés (hajbeültetés) egyik legfontosabb eleme. A befogadó nyílások körül nincs látható hegesedés, teljesen természetes hatás érhető el.

  • A befogadó területen tűkkel és speciális mikrovésővel igen kisméretű éles szélű sebnyilásokat ejtünk, a graftokat egyenként ültetjük majd ide be.

  • Az ún. „lateral slit” (oldalirányú bemetszések) technikát alkalmazzuk, melynek segítségével egyrészt a legjobban tudjuk megőrizni a fejbőr vérellátását (amire nagy szükség van a regeneráció folyamán), illetve a megfelelő állásban, irányban, dőlésszöggel (30-45 fokban, de van ahol ennél élesebb vagy laposabb szögben) történő hajnövekedést. A graftok egymáshoz viszonyítva átfedéssel „zsindelyszerűen” kerülnek behelyezésre, amellyel a sűrű hatású hajas megjelenést biztosítjuk.
  • A nyílások kialakításával pontosan utánozni tudjuk a hajszálak növekedési irányát, dőlésszögét, lefutását: a fejtető elülső részén előrefelé, a fejtetőn felfelé, az oldalsó és hátsó részeken lefelé nőnek, ezzel érve el a valódi természetes hatást.

  • Az elérhető eredmény szempontjából nagyon fontos, hogy milyen sűrűségű fedést tudunk biztosítani. Ezért arra törekszünk, hogy a graftszámot (hajszálszámot) és hajminőséget is figyelembe véve a lehetőség szerinti optimális  nyílássűrűséget,  biztosítsuk. Szoros és sűrű elhelyezést hajtüsző egység graftok alkalmazásával tudunk elérni, mert ilyenkor nem kerül átültetésre felesleges bőrszövet a graftokkal.

  • Klinikánkon a lehetőségek szerint nagy sűrűségű hajbeültetést biztosítunk pacienseinknek. Az átlagos hajsűrűség kb. 80-100 follikuláris egység /cm2. A hajritkulás kb. 40-50 egység/cm2 -nél válik észrevehetővé. Eseteink egy részében tudjuk csak ezt a sűrűséget biztosítani, nagyobb területet fedésénél kb. 20-40  graft/cm2 sűrűséggel, kiváló hatást adó, úgynevezett kozmetikai sűrűséget tudunk elérni ( szükség szerint ismételt beavatkozásokkal).
Műtét után