Hajbeültetés megoldja a kopaszodást?

Hajbeültetéssel véglegesen meg lehet szabadulni a kopaszodástól?

Kérdezik azok a páciensek, akik nem olvastak semmit eddig ebben a témában, de találkoznak ilyen állításokkal.
Nos röviden válaszolva: NEM, hajbeültetéssel nem lehet véglegesen megszabadulni a kopaszodástól!

A hajbeültetés nem megoldás a kopaszodás (hajhullás) ellen, de megoldás a kopaszságra, a hiányzó haj pótlására.

Felhívom a figyelmet a szóhasználatra: a kopaszodás kifejezés a hajhullás folyamatát jelenti, a kopaszság pedig a már véglegesen kialakult hajhiányt. Persze napi gyakorlatban nem különül el ilyen élesen a két fogalom, de szakértő szájából az állítás ebben a formában erőteljesen félrevezető!

Hajbeültetés nem oldja meg a kopaszodást, mert nem hat a még meglévő, kihulló-kihullóban lévő hajra, de pótolja az elvesztett hajszálakat ,amelyek már nem nőnek vissza.

A kopaszodás egy folyamat, az ún. miniatűrizáció eredménye.( a férfias típusú kopaszodást -androgén alopécia-figyelembe véve) A. miniatűrizáció több növekedési cikluson keresztül zajlik le, és a hajszálak folyamatos elvékonyodásához, elszíntelenedéshez, majd végleges kihullásához vezet. ( Terminálisból vellussá alakul a hajszál.) Az érintett hajszál elveszíti tartását, átmérője folyamatosan csökken és a miniatűrizáció végül a hajhagyma működésének teljes megszűnésével és elhalásával zárul.
A több növekedési ciklus általában 10-15 évet jelenthet, de van akinél ennél sokkal rövidebb vagy hosszabb időt jelent és nagyon eltérő az is hogy milyen kiterjedésben. Pl. van aki már 22 éves korára szinte az összes haját elveszti, másoknál csak 50-60 évesen ritkul meg a hajzat és az is csak részlegesen, pl. csak a fejtetőn.

Mivel FOLYAMATRÓL van szó, a legtöbb esetben olyan állapotban találkozunk páciensekkel, akiknél esetleg még zajlik a hajvesztés, de már vannak egyértelműen hajhiányos területek, ahová már nem nő vissza a haj. Ilyenkor érdemes hajbeültetést végezni és a hiányzó hajzatot pótolni. De ez egyáltalán nem befolyásolja a többi hajszálat, sem előnyére, sem hátrányára. ( Nincs szó most az ún. schock loss – átmeneti hajvesztés jelenségről, amely műtét után ideiglenesen jelen lehet)