Az adóhelyről kinyert hajtüsző egység graftokat a hajhiányos területen lévő előzetesen elkészített befogadó nyílásokba ültetjük be egyenként. Ennek a folyamatnak a végrehajtásához klinikánkon többfajta technika áll rendelkezésre.
Beültetés csipesszel vagy implanterrel
Legelterjedtebb a manuális (kézi), preciziós csipesszel történő beültetés, hajimplantáció (hajhagyma beültetés), melyet a Sikos Klinikán is alkalmazunk. Ez nagy nagyítással, szemkontroll mellett történő ultrafinom, mikrosebészeti jellegű technika, mely nagy gyakorlatot, pontos végrehajtást igényel. Így nagy hajsűrűséget és teljes hajnövekedést tudunk teljes eredményességgel biztosítani. Az átültetett hajhagymák teljes megtapadása garantálható megfelelő technika alkalmazása mellett.
Léteznek ezen kívül különböző behelyező szerkezeteket (pl. Choi, Lion vagy Knu implanter) alkalmazó technikák is. A hajvételi eljárástól függetlenül igen kifinomult (ultrafinom) implantációs technikával végezzük a hajhagymák beültetését, mely teljesen atrumatikus, a graftokat nem sérti és teljes épségben kerülnek beültetésre. Ezzel a technikával nagy graftsűrűséget (hajsűrűséget) lehet elérni, amely a jó hajas fedéshez elengedhetetlen.
Különös figyelmet fordítunk a dús, hegmentes, természetes elülső hajvonal kialakítására. Precíz, ultrafinom technikákkal igen szépen lehet kialakítani a pótlást ezen a fontos területen!
A graftok tárolása műtét közben
A fejbőrből kinyert hajtüsző egység egység graftok túlélése rendkívül fontos a későbbi hajnövekedés szempontjából.Az igen kicsiny szövetdarabok nagyon érzékenyek a kiszáradással szemben, így elsősorban folyamatosan hűtött és nedves közegben kell tartanunk őket a beültetésig, sőt azután is. Ügyelünk arra, hogy a graftok kivétel után kb. 6 -7 órán belül beültetésre kerüljenek, mert ezután már csökken az életképességük. Ezért nincs jogosultságuk a maratoni hosszúságú műtéteknek: Ha túl hosszú lenne a műtét (estig- éjjelig tartana) akkor az érzékeny graftok sokkal több időt lennének kénytelen a szervezeten kívül tölteni, amellyel jelentősen csökkenhet a túlélési esélyük. A paciensek számára is felesleges lenne a terhelés, nem beszélve a személyzet kocentráló képességének csökkenéséről.
Hűtött oldatban tároljuk a graftokat, hogy a sejtlebomlási folyamatokat lassítsuk.
A tároló oldat természetes fiziológiás összetételű, különleges anyagok alkalmazásának az ismert vizsgálatok szerint nincs érdemleges hatása, de alkalmazásuk lehetséges.
Természetesen a graftok sérülését is el kell kerülni, hogy a teljes növekedést kapjunk. Erre garancia az általunk alkalmazott atraumatikus technika.