Hajbeültetés – FUT módszer

FUT hajbeültetés "csíkvételi módszer" jellemzői

  • FUT (Follicular Unit Transplantation) csíkvételi módszer megnevezés a hajvétel módját jelenti az átültetéshez:
    Az adóhely legsűrűbb területén a fej hátsó részéről kb. a fülek felső részének magasságában fültől-fülig terjedően haránt irányú, hosszú, keskeny csíkot távolítunk el a hajas fejbőrből, egyszerű, rutin jellegű, felületes beavatkozással. (FUT hajbeültetés, „strip” technika).  Ennél az eljárásnál csak a csík területét kell kiborotválni, ezért a műtét után közvetlenül sincs nyoma a beavatkozásnak az adóhelyen, mert a meglévő haj hosszúsága takarja a varratvonalat.
  • A fejbőrcsíkból nagy nagyítás, mikroszkóp segítségével nyerjük ki az átültetéshez a hajtüsző egység graftokat.
  • Kinek lehet ajánlott a csíkvételi módszer: ezt a hagyományos hajvételi technikát elsősorban akkor alkalmazzuk, ha a páciens sűrű, erős, jó minőségű hajjal rendelkezik az adóhelyen, haját hosszabban viseli és nem szeretné levágatni a műtéthez. A napi gyakorlatban ezért főleg hölgyek, illetve idősebb férfiak esetében alkalmazzuk.
  • Nagyobb kiterjedésú hajhiányok esetében kombinált hajvételi technikát ( FUE és FUT hajvétel) alkalmazhatunk egyidejűleg még több haj kinyeréséhez.
Hajbeültetés FUT módszer - donornyírás 2
Hajnyírás csak a csík területén hajas fejbőrcsík vétele előtt
Hajbeültetés FUT módszer - donorsebzárás
Csíkvétel utáni sebzárás vonala
Hajbeültetés FUT módszer - donornyírás 3
Ráfésült hajjal nem látszik a varratvonal közvetlenül FUT hajbeültetés után sem

Az eltávolított fejbőrdarab semmilyen hiányt nem jelent a páciensnek. A fejbőr sebének széleit összevarrjuk, így itt hajhiány nem marad vissza, csak egy vékony, puha hegvonal, ami a hajban később nem észrevehető, nem zavaró hatású. A beavatkozásnak már a műtét után közvetlenül sincs nyoma, hiszen a környező haj teljesen takar.

Heg Hannus
Heg Kapás
Heg Ternett

FUT csíkvételi hajbeültetés utáni hegvonalak képei

  • Már 0.5-1 cm hosszúságú hajban nem látszik a vékony hegvonal ha valaki azonban teljesen levágatja a haját, láthatóvá válhat.
  • Mivel felületi beavatkozásról van szó, a lényegesen mélyebben  fekvő fontos ideg-érképletek sérülése tapasztalt orvos kezében teljesen kizárt!

Graftok készítése és beültetése

Fejbőrcsík kivétel után

A fejbőrcsíkot ezután haránt irányban mikroszkópos nagyítás segítségével felszeleteljük
A csíkokból vágjuk ki egyenként a hajtüsző egység graftokat mikroszkópos nagyítás alatt
Az apró bőrszigetek(graftok), amelyek  1-2, esetenként 3-4 hajhagymát (hajtüsző egységeket) tartalmaznak. (innen az angol elnevezés: Follicular unit transplantation – FUT, hajtüsző egység átültetés). Tehát a fejbőrből kivágott hajtüsző egységeket hívjuk graftoknak, ezek kerülnek átültetésre.

Hajátültetésnél (hajbeültetésnél) az adóhely hegének speciális ellátása, trichophytic varrattal (röviden tricho). Az egyik sebszél széli részén a hámot ferdén végig levágjuk (trimmeljük), így a seb gyógyulása után a hegen keresztül is nőnek hajszálak, annak még jobb elleplezését biztosítandó! Ha így tudjuk egyesíteni a sebszéleket, a heg szinte láthatatlan lesz.

Graftok beültetése: Az ilyen módon elkészült hajtüsző egység graftokat korszerű hajátültetésben szokásos eljárással ültetjük be a hajhiányos területre (függetlenül a hajvétel módjától FUT vagy FUE).A kinyert graftok beültetéséről több részlet a Hajtüszőegységek, graftok beültetése oldalon olvasható.

Trichoheg

Tricho varrattal zárt hegvonal , nem látszik a hajban gyógyulás után

HAJBEÜLTETÉS EREDMÉNYEINK

Prémium minőségű hajbeültetés a Sikos Klinikán!

Tekintse meg elégedett pácienseink előtte-utána fotóit és győződjön meg a nálunk végzett hajbeültetés kiváló hatékonyságáról. Az elért eredmények teljesen természetes megjelenést és tartós megoldást biztosítanak.

Hajátültetés után Hajátültetés előtt
Hajátültetés után Hajátültetés előtt
Hajátültetés után Hajátültetés előtt

Szeretettel várjuk kérdéseit és bejelentkezését!